Mrazy potrvají do konce tohoto týdne, pak přijde oteplení a koncem měsíce rtuť vyšplhá až na sedm stupňů. Teploty nad nulou budou panovat i na začátku března, bude však zataženo a v nižších polohách naprší.

Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Následujících 30 dní má být teplotně podprůměrných a srážkově průměrných.

Silné mrazy, které sužují Česko třetí týden, vyvrcholí v noci ze soboty na neděli. Na horách může přituhnout až na minus 40 stupňů Celsia.

Zbytek republiky sevře mráz až 20 stupňů pod nulou. Jasné počasí doplní nejvyšší denní teploty mezi minus čtyřmi až minus devíti stupni, mohou ale být i nižší.

"V tom příštím týdnu už by mělo být více oblačnosti a bude občas sněžit," uvedl meteorolog ČHMÚ. Denní maxima se budou pohybovat od minus pěti do plus jednoho stupně, v závěru příštího týdne se může oteplit až na plus čtyři.

 

"Převládající oblačno, občas sněžení, v nižších polohách postupně i déšť se sněhem nebo dokonce déšť," hlásí předpověď na posledních devět únorových dní.

Kolísání mezi dnem a nocí

Přes den budou nejvýše čtyři stupně, koncem měsíce až sedm stupňů nad nulou. V noci ale teplota spadne až na minus devět, v závěru období na minus pět až plus jeden stupeň Celsia.

Oblačné počasí s občasným sněžením nebo deštěm se sněhem potrvá i na začátku března. Po západu slunce se ochladí na minus jeden až minus sedm stupňů, přes den už by ale teploty pod nulu klesat neměly.

Meteorologové očekávají nejvyšší denní teploty do plus šesti stupňů.