Čistky na vrcholných pozicích v pražském dopravním podniku pokračují. Ze svých pozic muselo před dvěma týdny okamžitě odejít šest vysoce postavených lidí.

Oficiálně zaměstnanci sice opustili firmu po dohodě s novým vedením, podle všeho se však stali nežádoucími.

A u některých z nich byl konec v největší pražské městské firmě poměrně dramatický.

Vedoucí oddělení IT dostal podle zjištění HN jen pár minut na vyzvednutí osobních věcí z kanceláře, pak mu bezpečnostní pracovníci podniku přelepili dveře páskou a vyvedli ho z budovy.

"K zapečetění kanceláří lidmi z bezpečnostního úseku firmy došlo u obchodního a IT oddělení. Mělo to zamezit odnesení některých důležitých materiálů," sdělil HN zdroj obeznámený s děním v dopravním podniku.

Další dohody o ukončení pracovního poměru uzavřeli ještě šéfka Dvořákova sekretariátu, vedoucí správy nemovitého majetku, šéfové interního auditu a obchodního oddělení. Odejít musela i Dvořákova sekretářka.

Mluvčí DPP Ilona Vysoudilová nejprve nechtěla události konkrétně potvrdit, k věci se za firmu následně vyjádřila předsedkyně představenstva Magdalena Češková.

"Mohu vám potvrdit, že tito lidé skutečně ukončili svůj pracovní poměr v dopravním podniku, a to dohodou. Rovněž mohu potvrdit, že ve dvou případech skutečně došlo k zapečetění kanceláře. Některá uvolněná pracovní místa byla ihned obsazena lidmi zevnitř podniku, na některá je vypsáno výběrové řízení," uvedla Češková.

Po Martinu Dvořákovi, který na funkci generálního ředitele rezignoval 1. prosince, už dříve museli odejít i další jeho spolupracovníci.

V prosinci dopravní podnik opustili například ekonomický ředitel Ivo Štika nebo bezpečnostní ředitel Antonín Fedorko.

Více o personálním zemětřesení v podniku, který vlastní hlavní město, čtěte v úterním vydání přílohy Praha v Hospodářských novinách

Čtěte více v Hospodářských novinách