Po pěti letech končí manažerská éra Martina Dvořáka v pražském dopravním podniku. Poté co před několika týdny pod politickým tlakem opustil pozici generálního ředitele, odchází i z pozice člena představenstva.

„Skončím v něm už dnes,“ potvrdil HN Martin Dvořák. Opustí tak poslední funkci, kterou v dopravním podniku zastával. Jako šéf největšího pražského zaměstnavatele skončil už na začátku prosince.

Tehdy čelil sílící kritice kvůli podezřelým zakázkám, které si dopravce v minulých letech zadal. Nejvýrazněji jeho pozicí otřásl skandál s vyváděním peněz z jízdenek na účet firmy sídlící na Panenských ostrovech.

V představenstvu dopravního podniku zůstával proto, že je držitelem drážní licence. Bez lidí ve vedení s tímto oprávněním by firma nemohla provozovat kolejovou dopravu.

Politická reprezentace čekala, až drážní licenci získá Dvořákův dočasný nástupce v pozici generálního ředitele Jaroslav Stůj.

„Pan Stůj již licenci obdržel,“ uvedl důvod svého odchodu z představenstva Martin Dvořák. Co se týče jeho manažerské budoucnosti, konkrétní nebyl. „Svou kariéru budu řešit od ledna,“ dodal Dvořák.

V minulosti se spekulovalo o jeho angažmá na nejvyšších pozicích ve Škodě Transportation, od níž dopravní podnik nakupuje tramvaje. Dvořák tuto možnost už dříve odmítl jako nereálnou.