Případ předraženého tisku jízdenek pro pražskou integrovanou dopravu nabírá nečekaný spád. Nařčení čelí tentokrát sami protikorupční policisté.

Generální inspekce ozbrojených sborů prošetřuje detektivy z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), kteří mají kauzu na starosti, a vyslechne i samotného ředitele protikorupční policie Tomáše Martince.

O případu informovala v pondělí odpoledne Česká televize. Ta tvrdí, že disponuje nahrávkou, kde je slyšet jednání mezi klíčovým svědkem případu Vladimírem Sittou mladším a právě ředitelem protikorupční policie Martincem.

Martinec na nahrávce údajně navrhuje Sittovi osobní schůzku a obeznámení s případem. Styl hovoru však podle vyjádření osloveného advokáta odporuje etickému kodexu Policie ČR či dokonce porušuje trestní řád.

Sám Martinec však prý na schůzce se Sittou nevidí nic nestandardního. Generální inspekce ale ano.

Kauza DPP: Protikorupční policie otočila své vyjádření. Rittiga prý už zase vyšetřuje - čtěte ZDE

Máme důkazy o korupci v DPP, tvrdí Janečkův fond. Miliony tekly známému lobbistovi - čtěte ZDE

Hlasová nahrávka telefonického hovoru prý pochází od protivníků Vladimíra Sitty, kteří se k ní dostali po zmocnění jeho počítače při přebírání tiskárny Neograph.

Nadstandardní vztahy mezi Sittou a protikorupční policií ale potvrzuje i údajný videozáznam, na kterém Sitta tvrdí, že má k dispozici vyšetřovací materiály protikorupční policie a nehodlá je novému vedení předat.

Podle šéfa protikorupční policie Martince se celá kauza jen snaží zmařit vyšetřování údajné korupce v dopravním podniku. "Poškozuje to nejen jméno útvaru, ale samozřejmě i jméno policie," řekl ČT k celému případu Martinec.