Přibylo však těžce zraněných, loni vážný úraz utrpělo 3025 lidí, rok předtím to bylo 2823 účastníků dopravních nehod. Nejčastější příčinou havárií byl v roce 2011 nesprávný způsob jízdy a nedodržení předepsané rychlosti.

V loňském roce policie vyšetřovala kolem 75 tisíc havárií, oproti předchozímu roku to bylo asi o 500 nehod méně. Škody se odhadují na 4,5 miliardy korun, o rok dříve to bylo asi 4,9 miliardy.

Srpen černým měsícem roku

Nejtragičtějším měsícem z hlediska počtu obětí dopravních nehod byl v loňském roce srpen, kdy zahynulo 78 lidí, naopak v lednu přišlo o život 42 účastníků nehod, což bylo za celý rok nejméně.

Nejhoršími dny se staly středa 9. února, kdy policie zaznamenala devět mrtvých, a čtvrtek 30. června, který si vyžádal životy osmi lidí. Velký počet usmrcených připadá i na pondělí 23. května a sobotu 27. srpna, kdy zahynulo sedm lidí. Policie však vloni zaznamenala také 69 dní, kdy se havárie na silnicích obešly bez smrtelných zranění.
V období od roku 1980 byl nejhorší rok 1994, kdy přišlo o život 1473 lidí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist