Hospodářské noviny připravily na pátek výjimečné vydání - najdete v něm osobní vzpomínky světově významných osobností na Václava Havla.

Budete si moci přečíst článek zpěváka Bono z kapely U2. Spisovatel Robert Fulghum zase sepsal speciálně pro páteční vydání HN povídku.

"Výlevy smutku, poté co vám zpráva o Václavově smrti zlomila srdce, připomněly světu, že byl daleko víc než jen soupisem svých mimořádných úspěchů. Bylo v něm totiž něco, co dokázalo splétat poezii, strategii a lidskost jako tři provazce v jediný pramen, který je potřeba k velké změně," uvedl exkluzivně pro Hospodářské noviny zpěvák Bono, pro kterého byl Václav Havel "až moc vzácný chlap".

Svoji vzpomínku na Václava Havla zaslal Hospodářským novinám i hudebník a zpěvák Peter Gabriel, a dokonce i tibetský duchovní vůdce a Havlův přítel dalajlama.

"Svět ztratil velkého státníka, jehož neoblomná a opravdová odhodlanost hrála klíčovou roli v navrácení svobody a demokracie do Československa. Byl to odvážný vůdce, který se vyznačoval také neuvěřitelnou skromností, za kterou má můj obrovský obdiv a respekt," napsal dalajlama.

Páteční vydání HN vznikalo ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla, výkonným ředitelem Fora 2000 Oldřichem Černým, společností Člověk v tísni a za pomoci Havlových přátel.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se