Na Vánoce bude padat déšť se sněhem, teploty se vyšplhají až k sedmi stupňům Celsia. "Bude převládat proměnlivý charakter počasí s velkou oblačností a občasnými srážkami, na horách převážně sněhovými, v nižších polohách střídavě dešťovými a sněhovými," uvádí předpověď ČHMÚ.

Kolem Silvestra bude panovat inverze. "Očekáváme převládající inverzní charakter počasí s nízkou oblačností a mlhami, na horách a místy i v nižších polohách slunečno," zní předpověď pro konec roku.

Denní teploty se budou pohybovat od minus jednoho do plus pěti stupňů, při zmenšené oblačnosti se ale může oteplit až na sedm stupňů. V noci klesne rtuť teploměru k minus třem, při vyjasnění až k minus sedmi stupňům.

Sníh v nižších polohách můžeme čekat až po 10. lednu

Leden přinese zataženou oblohu s občasnými dešťovými, na horách pak sněhovými přeháňkami. Kolem 10. ledna by ale mělo sněžení přijít i do nižších poloh. Teploty se budou pohybovat mezi nulou a šesti stupni, postupně ale mohou být až minus čtyři. V noci pak může přituhnout až na minus osm.

Opravdové mrazy ale předpovídají meteorologové na druhou lednovou dekádu. Přes den bude pět stupňů pod nulou, v noci až minus deset, při vyjasnění dokonce minus 15 stupňů Celsia. "Měl by převládat zimní charakter počasí, oblačno až zataženo s občasným sněžením," uvedl ČHMÚ.