Šéf poslaneckého zdravotního výboru a odcházející předseda pražské ODS Boris Šťastný uspěl v konkurzu na místo asistenta v Ústavu veřejného zdravotnictví a medicínského práva první lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Od nového semestru nastoupí na částečný úvazek a bude přednášet medikům například o etice zdravotnických pracovníků či právech pacienta.

Spolu se Šťastným uspěl v konkurzu na místo asistenta také bývalý náměstek ministra zdravotnictví a někdejší předseda zdravotnických odborů Jiří Schlanger. Na ministerstvu měl na starosti elektronizaci zdravotnictví a odešel odtamtud prý proto, že nemohl naplnit své představy.

V seznamu vyučujících na webu ústavu se objevili i další známí lidé, jako jsou ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák, náměstek pražské motolské nemocnice Martin Holcát či bývalý ministerský náměstek Antonín Malina.

"Přihlásil jsem se do konkurzu na katedře, se kterou už delší dobu spolupracuji. Fakulta má zájem, abych studentům přednášel o reformních zdravotnických zákonech," řekl Šťastný.

Vedle otázek etiky pacienta a zdravotnického pracovníka bude se studenty probírat například i bezpečnost ve zdravotnictví. Poslanec nyní čeká, až mu přidělí studijní ročník.

Jako zpravodaj se Šťastný podílel na tvorbě reformní novely zákona o veřejném zdravotním pojištění či tří zákonů o zdravotních službách, specifických zdravotních službách a zdravotnické záchrance.

Nyní chce do praxe převádět to, co tvořil ve sněmovně. S ústavem a tamními odborníky Šťastný prý už léta spolupracuje a nyný je připraven být k dispozici.

Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva zajišťuje výuku v oblasti veřejného zdravotnictví pro studenty medicíny a zubního lékařství i pro studenty magisterských a bakalářských oborů.