Je to změna stvořená jako mávnutím kouzelného proutku. Jako by spory ministra vnitra Jana Kubiceho s policejním prezidentem Petrem Lessym z posledních dní vůbec neexistovaly a vše se urovnalo během jediného dopoledne.

Lessy v pondělí místo rezignace, k níž jej ministr minulý týden vyzval, předložil jinou koncepci úspor na svém úřadě a zabralo to. Kubice už netrvá na jeho demisi, komunikace se prý mezi oběma muži vylepšila.

Ministr i policejní prezident veřejně oznámili, že na pondělní společné schůzce našli společnou řeč a došlo mezi nimi ke shodě. Lessy ve svých představách ustoupil a podřídil se Kubicemu. Ten proto couvl a rezignaci již nepožaduje.

"Pan policejní prezident mě velmi mile překvapil svým pozitivním přístupem. Předložil materiály, které jsem chtěl vlastně od 15. října," prohlásil Kubice.

Policejní šéf navrhnul odchod stovky lidí. A ponechá si jen tři náměstky místo čtyř. Zruší pozici náměstka pro strategii, kterou doteď zastával Pavel Osvald. Právě tento post způsobil jeden z konfliktů mezi Kubicem a Lessym.

Podle předsedy sněmovního branně - bezpečnostního výboru Jana Vidíma policejní prezident pochopil, že odpovědnost za resort nese ministr vnitra. "Proto ustoupil," řekl Vidím České televizi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.