Ministr vnitra Jan Kubice se znovu opřel do policejního prezidia vedeného Petrem Lessym.
Tentokrát žádá vysvětlení, proč se Lessyho náměstek Vladislav Husák setkal v centru Prahy s politiky ODS a vlivnými podnikateli. A to jen pár desítek hodin poté, co zvláštní policejní útvar zatknul šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše a obvinil jej z korupce.
"Dopisem jsem požádal policejního prezidenta o reálný popis situace a přijetí adekvátních opatření. Policie musí být absolutně apolitická a o jejích vrcholných představitelích to platí dvojnásob,“ uvedl Kubice pro server IHNED.cz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












