Ministr vnitra Jan Kubice se znovu opřel do policejního prezidia vedeného Petrem Lessym.

Tentokrát žádá vysvětlení, proč se Lessyho náměstek Vladislav Husák setkal v centru Prahy s politiky ODS a vlivnými podnikateli. A to jen pár desítek hodin poté, co zvláštní policejní útvar zatknul šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše a obvinil jej z korupce.

"Dopisem jsem požádal policejního prezidenta o reálný popis situace a přijetí adekvátních opatření. Policie musí být absolutně apolitická a o jejích vrcholných představitelích to platí dvojnásob,“ uvedl Kubice pro server IHNED.cz.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se