ODS bude prosazovat referendum o případném přijetí eura. Dohodli se na tom delegáti sobotního kongresu strany.

Nejvyšší orgán strany tak potvrdil požadavek předsedy ODS Petra Nečase na referendum k euru. Kongres také odmítl sjednocování migrační politiky v EU a koncept multikulturalismu označil za mrtvý.

Dalším závěrem kongresu je prodloužení mandátu Petru Nečasovi a jeho vedení do konce příštího roku. ODS tak zřejmě bude vybírat nové vedení až po krajských a senátních volbách, které budou příští rok na podzim.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se