ODS bude prosazovat referendum o případném přijetí eura. Dohodli se na tom delegáti sobotního kongresu strany.
Nejvyšší orgán strany tak potvrdil požadavek předsedy ODS Petra Nečase na referendum k euru. Kongres také odmítl sjednocování migrační politiky v EU a koncept multikulturalismu označil za mrtvý.
Dalším závěrem kongresu je prodloužení mandátu Petru Nečasovi a jeho vedení do konce příštího roku. ODS tak zřejmě bude vybírat nové vedení až po krajských a senátních volbách, které budou příští rok na podzim.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













