Ve středu měl v rámci on-line rozhovorů s kandidáty na šéfa České televize odpovídat Radomír Šimek. Na poslední chvíli však rozhovor zrušil.

"Omlouvám se, ale na základě průběhu posledních dnů jsem přehodnotil svoje rozhodnutí a pro uvedený on-line rozhovor nebudu k dispozici. Důvodem jsou nesčetné telefonáty, maily a jiné způsoby kontaktování ze strany médií, všechny s cílem získat co nejvíce informací o mých představách s dalším vývojem České televize. Tyto jsem popsal ve svém projektu, který je volně přístupný na internetových stránkách Rady ČT a v současné době, to znamená až do jeho obhajoby před Radou ČT 21.9.2011 není podle mého názoru smysluplné, moje záměry diskutovat na veřejnosti," udůvodnil Šimek své rozhodnutí.

"Jinými slovy: Rada ČT - jako zástupce divácké veřejnosti - je tím grémiem, před kterým chci a mohu svůj projekt obhajovat a vysvětlovat (což i vyplývá ze Zákona o ČT), veškeré před výše uvedeným termínem podávané a diskutované informace by předbíhaly událostem, což by mohlo být kontraproduktivní," uvedl také.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se