Pražský magistrát se zdráhá zaplatit část z osmatřicetimiliardového účtu za předražený tunel Blanka. Opírá se při tom o právní analýzu, kterou pro město sepsala kancelář White & Case a do níž měly HN možnost nahlédnout.

Z ní vyplývá, že společnost Inženýring dopravních staveb (IDS) nemůže doložit, za co si účtuje čtyři miliardy korun – tedy víc než desetinu celkové sumy.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zatím nechce konkrétní čísla komentovat. „Analýza konstatuje některá závažná zjištění, která potřebujeme s dodavateli projednat a vyřešit. A je pravda, že město nemá některá zjištění podložena dokumenty. Budeme je požadovat na jednání s dodavateli stavby,“ připustila primátorova mluvčí Tereza Krásenská.

Právní analýza, kterou si nechal vypracovat primátor Svoboda, měla objasnit, zda a případně o kolik byla předražená stavba tunelu Blanka a jestli společnost IDS odvedla svou práci dobře.

Už začátkem roku Svoboda překvapil sdělením, že největší podzemní stavba v Česku bude stát Prahu o deset miliard víc, než původně sliboval jeho předchůdce Pavel Bém (ODS). Právníci mu teď dali do rukou materiál, na jehož základě se bude primátor snažit celkovou cenu srazit.

"Intenzivně vyjednáváme s hlavním dodavatelem stavby společností Metrostav a začneme vyjednávat se správcem stavby společností IDS,“ uvedla Krásenská.blanka

Více se o předraženém tunelu Blanka dočtete v úterních Hospodářských novinách.

Čtěte více v Hospodářských novinách

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist