Manželé Paroubkovi dají za rodinný domek v pražské Velké Chuchli 8,5 milionu korun. Koupi novostavby budou částečně financovat z peněz získaných z prodeje dvou pražských bytů, uvedl v pondělí poslanec, bývalý předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek s manželkou Petrou v tiskovém prohlášení.

Manželé tak reagovali na informace zveřejněné v aktuálním vydání časopisu Týden, který uvedl, že dům bude stát zhruba deset milionů korun.

Družstevní byt včetně vybavení v ulici Jaroslava Foglara prodali Paroubkovi za 3,5 milionu korun. Chystají také odprodej bytu v ulici Na Císařce. "Částka, za kterou je byt prodáván, se příliš neliší od pěti milionů korun, o nichž spekulují média," uvedli v prohlášení.

Petra Paroubková počátkem června podepsala smlouvu na koupi řadového rodinného domku. "Součástí financování je pochopitelně hypoteční financování, a bude-li to potřeba, i naše vlastní finanční prostředky," informovali manželé.

Stavba v rezidenčním projektu Na Hvězdárně se podle týdeníku v současné době dokončuje, k domku patří i malá zahrada. Rodině bývalého předsedy sociálních demokratů patří také chalupa ve Vraném nad Vltavou a pronajímá si byt v Teplicích.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist