Řidiče čekají na dálnici D1 od září kolony.

10. září začne oprava mostu u Velkého Meziříčí. Doprava bude v obou směrech na dva měsíce svedena do pravé poloviny mostu. Dopravní policisté se podle krajské mluvčí Dany Čírtkové obávají značných komplikací nejen na D1, ale i na souběžných trasách.

Během uzavírky by mělo být využito systému dva plus jeden jízdní pruh.

Provoz bude na D1 organizován tak, že od středečního odpoledne do nedělního poledne budou na pravé polovině mostu postaveny dva pruhy ve směru na Brno a jeden ve směru na Prahu a ve zbývající části týdne to bude opačně, tedy dva pruhy ve směru na Prahu a jeden na Brno.

I přes nesouhlasné stanovisko dopravních policistů z Vysočiny nepřipravilo Ředitelství silnic a dálnic podle Čírtkové žádnou nadregionální objízdnou trasu. "Veškerý provoz tedy bude koncentrován na jedné polovině dálnice D1," dodala mluvčí.

I když policisté budou v místě téměř nepřetržitě dohlížet na bezpečnost a plynulost provozu, nedokážou podle mluvčí zabránit snížení plynulosti průjezdu a v případě dopravní nehody ani úplnému zastavení, uvedl Oldřich Novák z odboru služby dopravní policie kraje Vysočina.

Řidiči podle něj musí u Velkého Meziříčí počítat s kolonami.

Ti, kteří se budou chtít zdržení v koloně vyhnout, budou hledat nějaké náhradní řešení. Podle Nováka řidiči zvolí z jejich pohledu nejjednodušší řešení - na nejbližším exitu sjedou na souběžnou komunikaci, jíž je silnice II/602.

Tuto krajskou komunikaci pak při průjezdu Velkým Meziříčím podle Nováka totálně zablokují. "Pokud taková situace nastane a provoz se zablokuje, budou policisté kamiony odstavovat na dálnici a neumožní jim sjezd na vedlejší komunikace," varuje řidiče kamionů Novák.

Jak se vyhnout kolonám na D1? Poraďte ostatním řidičům

Váš názor: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist