V lokalitě Na Ztraceném na Šumavě ekologičtí aktivisté v úterý opět bránili kácení stromů napadených kůrovcem.

Správa parku v pondělí oznámila, že těžbu v území bude pomalu ukončovat, v úterý ale ještě nasadila plný počet dělníků - na 50 dřevorubců a 40 lidí, kteří oloupávají kůru ze stojících smrků, řekl mluvčí parku Pavel Pechoušek.

Na místě jsou i aktivisté, kteří se snaží dál kácení bránit, daří se jim to zejména díky plošinám a lanům nataženým mezi korunami několika stromů. V úterý byla v místě situace klidnější, ne tak vyhrocená jako v minulých dnech, uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se