Počet smrtelných dopravních nehod letos prudce vzrostl proti loňsku, kdy jich bylo zaznamenáno nejméně od roku 1961. Do pondělního večera zahynulo na českých silnicích 225 lidí, což je o 15,4 procenta více než za stejné období minulého roku. Vyplývá to z policejních statistik. V úterý přibyla zatím další tři úmrtí.

Dosud "nejčernějším" měsícem byl únor, během něhož zemřelo při nehodách 51 lidí, o 20 více než loni. Nejtragičtějším dnem byla středa 9. února, kdy zahynulo devět lidí, z toho šest při nehodě u Prostějova. Hned poté následuje pondělí 23. května se sedmi mrtvými.

Během května zahynulo do pondělí již 37 lidí. To je o šest osob více než ve stejném období loňského května. V úterý přibyli další tři mrtví, od začátku týdne to tedy během dvou dnů je už deset obětí dopravních nehod. Třiadvacetiletý řidič zemřel časně ráno v Praze 9 při nárazu auta do pilíře železničního mostu.

Náraz do betonového můstku u Štěpánovic poblíž Klatov nepřežil třicetiletý řidič. Jednu oběť si pak odpoledne vyžádala čelní srážka kamionu a osobního automobilu mezi Hradcem Králové a motorestem Koliba.