Šedesátiletý řidič autobusu, který v dubnu zemřel při nehodě nedaleko obchodního centra Globus na pražském Zličíně, byl už před neštěstím v bezvědomí. Potvrdily to výsledky pitvy, sdělila v pondělí mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Při tragédii sjel autobus ze stráně, zraněno bylo 16 lidí.

"Příčinou úmrtí byla srdeční nedostatečnost, která vedla ke ztrátě vědomí před dopravní nehodou," uvedla mluvčí. Vyšetřování prý nadále pokračuje. "Čekáme na zprávu o vyhotovení znaleckých posudků," doplnila.

Tragédie se odehrála 18. dubna dopoledne mezi povrchovým úsekem trati pražského metra a Globusem u Sárské ulice. Řidič podle policie přejel do protisměru, prorazil plot a spadl z více než patnáctimetrového srázu.

 

Autobus, který vozí návštěvníky obchodního centra od stanice metra Zličín, zůstal po pádu ze skály opřen přední části kabiny a bokem o svah. Vozidlo se zastavilo pouze několik metrů od jezírka. Komplikované bylo vyprošťování cestujících i vraku autobusu.

Hned po neštěstí se objevily spekulace, že měl řidič za volantem srdeční příhodu. Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist