Kladenští policisté už znají jména řidičů vozidel Nissan GT-R, kteří se po odjezdu ze sobotní tuningové akce v Panenském Týnci riskantně předjížděli na rychlostní silnici R7, a svým chováním způsobili tragickou nehodu.

Při ní byli těžce zraněni dva lidé z protijedoucího Renaultu Twingo, pětadvacetiletý mladík později na následky zranění zemřel. O čtyři roky mladší spolujezdkyně bojuje o život ve střešovické nemocnici.

Jedenatřicetiletého cizince trvale žijícího v Praze už policisté vyšetřují pro podezření z trestných činů usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

Druhým z dvojice je bývalý automobilový závodník a komunální politik za ODS Tomáš Vavřinec. "Starší z řidičů byl zatím vyslechnut jako svědek dopravní nehody. Případná další trestní odpovědnost účastníků se bude odvíjet z průběhu vyšetřování," uvedla mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

Tomáš Vavřinec, který řídil červený upravený nissan, potvrdil, že u nehody byl. "Byl jsem na tom místě, teď v tuto chvíli odjíždím z policie z Kladna, jsem přesvědčen, že jsem tu dopravní nehodu nezpůsobil. V současné době figuruju v této nehodě jako svědek a uvidí se, co dál," uvedl Vavřinec v pondělí po poledni v rádiu Impuls.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se