Ministerstvo financí podalo trestní oznámení kvůli zakázce pražského magistrátu za téměř 50 milionů korun. Ze sumy na reklamní kampaň, která měla do metropole přilákat zahraniční turisty, se podle informací serveru Aktuálně.cz "cestou" ztratila více než třetina peněz určených na zakázku. Případ řeší protikorupční policie.

"Trestní oznámení nám bylo postoupeno v lednu letošního roku, od té doby probíhá šetření v této věci," řekla mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká. Reklamní zakázku zadalo město loni v květnu jedinému uchazeči - firmě Onyx Advertising. Peníze byly původně určeny na reklamu v televizi, na internetu nebo v magazínech leteckých společností. Podobnou kampaň magistrát připravil i rok předtím. Zakázka se stala terčem kritiky opozice.

Bývalý pražský primátor Pavel Bém, který v té době magistrát vedl, tvrdí, že o žádných pochybnostech o průběhu kampaně nemá tušení. Podezření odmítá i vítězná firma.

Letos je to už druhý známý případ, kdy ministerstvo financí podalo trestní oznámení kvůli zacházení s veřejnými penězi. V případu Promopro prověřuje policie údajně předraženou zakázku spojenou s českým předsednictvím EU.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist