Po podzimních volbách se zdálo, že lidé spojeni s exprimátorem Pavlem Bémem (ODS) ve špičkové pražské politice končí. Kvůli jejich špatné pověsti a kauzám, které kolem nich v posledních letech vypukly, se většina z nich raději vůbec neucházela o místa ve vedení hlavního města.
Jenže po pár měsících je jasné, že všichni, až na jediného, mají vlivné posty zpátky. Naposledy povýšila bývalá Bémova radní Marie Kousalíková, která je od pátku starostkou šestého pražského obvodu. V čele tamní radnice nahradila Tomáše Chalupu, jenž se stal ministrem životního prostředí po Pavlu Drobilovi. Ten v prosinci abdikoval po aféře kolem údajných machinací s veřejnými zakázkami na Státním fondu životního prostředí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








