Na silnici mezi Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi na Kladensku se v pátek před polednem srazily autobus a kamion. Při nehodě zemřel jeden člověk, dalších devět lidí utrpělo zranění středního a lehčího charakteru. Mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová ČTK řekla, že příčina nehody je předmětem vyšetřování. Silnice byla uzavřena.

Nehoda se stala na rovném úseku silnice několik desítek metrů před obcí Tuchlovice. Šteinerová řekla, že při nehodě zemřel třiačtyřicetiletý cestující z autobusu. Jednatel společnosti Anexia Pavel Kopřiva ČTK řekl, že autobus směřoval na pravidelné lince z Rakovníku do Prahy. Kolik cestujících spojem jelo, Kopřiva nevěděl.

Sanitky do nemocnic podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové převezly devět lidí. Sedm pacientů bylo převezeno do nemocnice v Kladně, dva zraněné záchranáři odvezli do pražské nemocnice v Motole. "Záchranáři měli na místě všechny sanitní vozy do sedmi minut od přijetí tísňové výzvy. Za dalších 29 minut byl převezen do nemocnice poslední pacient," informovala Janečková.

U nehody přistály také dva vrtulníky letecké záchranky, které nakonec k transportu pacientů nebyly nutné. U havárie zasahovali rovněž středočeští hasiči. Jejich mluvčí Lenka Kostková ČTK řekla, že při zásahu pomáhali s vyproštěním šesti osob, které byly uvězněny v autobusu.

Vážné nehody autobusů za poslední dva roky

24. ledna 2009 - V Suché Rudné na Bruntálsku se srazil autobus s mikrobusem. Při nehodě se těžce zranil řidič mikrobusu, tři děti, které vezl, utrpěly lehká zranění.

30. května 2009 - V Damicích na Karlovarsku se střetl autobus s osobním vozem. Při nehodě zemřela dospělá žena a 21 lidí bylo zraněno, z toho pět dětí.

20. července 2009 - Nehoda linkového autobusu u Lubence na Lounsku si vyžádala 21 zraněných, z toho tří těžce.

10. února 2010 - V Kamenném Újezdu na Českobudějovicku se srazily dva autobusy; jeden člověk se těžce zranil a dva lidé utrpěli lehká zranění.

15. června 2010 - Autobus převážející 43 polských seniorů havaroval v Holčovicích na Bruntálsku; jedenáct zraněných.

29. června 2010 - Na obchvatu Olomouce havaroval autobus, nehoda si vyžádala deset lehkých a šest středně těžkých zranění.

K nehodě došlo mezi Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi na Kladensku