Premiér Petr Nečas (ODS) prý ve středu přijal rezignaci zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Bývalý ministr pro menšiny nominovaný stranou zelených by měl opustit funkci k 15. září. ČTK o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Kupka. Sám Kocáb však informaci dementoval s tím, že jde o nedorozumnění, které je třeba s Nečasem vyřešit. 

Předseda koaliční vlády ODS, TOP 09 a Věcí veřejných se s Kocábem setkal ve středu odpoledne. "Hned v úvodu dnešního jednání mi pan Michael Kocáb nabídl svou rezignaci na funkci vládního zmocněnce pro lidská práva ke dni 15. září. Rezignaci jsem se rozhodl přijmout," citoval Kupka Nečase.

Předseda vlády prý Kocábovi poděkoval za vše dobré, co ve své funkci zmocněnce a dříve také ministra udělal pro ochranu lidských práv v České republice. O odvolání Kocába média spekulovala od voleb, které vynesly do čela státu středopravicovou koalici.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist