"Pražská organizace TOP 09 s někdejším ředitelem zoologické zahrady Petrem Fejkem v podzimních komunálních volbách nepočítá," řekl předseda pražské organizace strany František Laudát. Reagoval tak na informaci, že jeho strana mohla Fejkovi nabídnout, aby se stal v Praze jejím volebním lídrem.

Laudát tvrdí, že ve skutečnosti Fejk přišel s návrhem své kandidatury za TOP 09 sám. "Forma, jakou se nabízí, je neuvěřitelná," řekl Laudát. Podle něj první místopředseda strany Miroslav Kalousek dostal od Fejka email, který nabízel, že by jeho pisatel za TOP 09 kandidoval na pražského primátora.

Zřejmě kontaktoval i média, protože Laudáta se vzápětí začali na Fejka ptát novináři. V sobotu Mladá fronta Dnes napsala, že představitelé TOP 09 řediteli České národní budovy v New Yorku Fejkovi nabídli, aby se na podzim stal jejich volebním lídrem. Strana podle Laudáta už případ prý dál řešit nebude.

Pražská TOP 09 přesto hledá nové lídry do podzimních komunálních voleb. Pražský krajský výbor strany minulé úterý schválil zásadu, že poslanci a senátoři nemohou do zastupitelstev v hlavním městě kandidovat. Vedení strany nyní vyjednává s osobnostmi, které by TOP 09 v hlavním městě do voleb vedly.
Laudát o víkendu sdělil, že za necelé tři týdny TOP 09 své kandidáty představí. Šéf strany Karel Schwarzenberg listu řekl, že to, kdo na nich bude, "má být překvapení pro zahájení kampaně." ¨

Současný primátor Bém již ohlásil, že zůstane ve funkci šéfa Prahy až do podzimních komunálních voleb. Bude tak dočasně zároveň primátorem i poslancem.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist