Začátek února bude mrazivý, postupně budou ale teploty stoupat na nulu. První únorový týden v noci klesne rtuť teploměru místy až ke 13 stupňům pod nulou. Český hydrometeorologický ústav (ČMHÚ) vydal na dnešní noc výstražné upozornění na silný mráz, v noci při malé oblačnosti až minus 17 stupňů. Podle měsíční předpovědi se ale postupně oteplí.

V druhé půlce února teploty stoupnou až k devíti stupňům nad nulou. Teplo nevydrží, postupně se opět ochladí, už ne ale k silným mrazům.

Průměrná teplota by měla být v únoru podle ČMHÚ 0,6 stupně pod nulou. Většinou bude zataženo s občasným sněžením. Už ke konci příštího týdne by se ale hlavně v nižších polohách mohly sněhové přeháňky změnit v déšť, případně v mrznoucí srážky. Přes den by se mohly teploty už ke konci týdne zvednout na čtyři stupně nad nulou.

Postupné oteplování bude pokračovat v druhém únorovém týdnu. Občas bude sněžit nebo padat déšť se sněhem, ojediněle budou srážky namrzat. V noci klesnou teploty k minus šesti stupňům, postupně přejdou k nule.

Na svátek zamilovaných, 14. února, ČMHÚ předpovídá nulu až čtyři stupně, asi až o týden později se oteplí na devět stupňů.

Poslední únorový týden by se mohly objevit i první sluneční paprsky. Místy by mělo sněžit, případně spadnou smíšené nebo dešťové přeháňky.

Opět by mohlo mrznout, i když ne tak jako nyní. Nemělo by být chladněji než pět stupňů pod nulou, spíše bude kolem nuly. Přes den by pak mohlo být až sedm stupňů nad nulou. Podle ČMHÚ se nicméně potom zřejmě opět ochladí.