Záchranáři po čtvrté hodině ráno objevili tělo posledního ze čtyř dělníků, kteří zahynuli v troskách domu v pražské Soukenické ulici. Pod sutinami by už nikdo být neměl, řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Čtvrtá oběť ležela rovněž pod asi čtyřmetrovou vrstvou trosek, asi tři metry od místa, kde záchranáři našli tělo třetího dělníka. Hasiči po téměř 40 hodinách ukončí odklízení sutě. Pokračovat bude vyšetřování příčin neštěstí.

"Zásah byl velmi náročný tím, že se vlastně několikrát musela práce přerušovat, hasiči museli vyklízet doslova v několika vteřinách pracoviště, protože hrozilo nějakým způsobem zřícení té konstrukce," sdělil po nálezu posledního těla mluvčí hasičů.

Všechny oběti našli záchranáři na místech, která předtím označil policejní pes. Když se začal dům hroutit, dělníci se prý snažili ještě utéct. Jejich těla byla nalezena u schodů.


Vnitřní část neobývaného domu v Soukenické ulici 25 se zřítila v pátek po poledni. Podle některých místních obyvatel byl zřícený dům zchátralý a už zhruba tři roky prázdný. Často z něj prý padala omítka. Majitel podle místních plánoval dům přestavět na hotel.

Čtveřici zavalených ohlásil dělník, který stihl z hroutící se budovy utéct. Záchranáři původně předpokládali, že se dostanou k zasypaným dělníkům v sobotu ráno. Práce však komplikovaly praskající zdi a trosky budovy, které hasiče ohrožovaly.

Příčinou pádu čtyř stropů ve vnitřní části domu mohl být podle statika neodborný zásah do nosné zdi v suterénu budovy. Možné ale také je, že neštěstí vyvolaly stavební úpravy v horních patrech.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist