Předseda ODS a bývalý premiér Mirek Topolánek nebude předkládat důkazy, že ho v Itálii nechala sledovat ČSSD.

V neděli zopakoval agentuře ČTK, že mu stačí podle něj evidentní blízké napojení Petra Randáka na sociální demokracii a šéfa jejího marketingu Petra Dimuna.

Právě exředitel rozvědky Randák za snímky podle Mladé fronty Dnes stojí. K předložení důkazů vyzvala předsedu ODS sociální demokracie, která odmítla, že by si Topolánkovo sledování objednala.

"Já nevím, jaké důkazy (novináři) potřebovali, než to, že člověk velmi blízký sociální demokracii a šéfovi marketingu Dimunovi pan Randák prostě fakticky disponuje zpravodajskými metodami a zpravodajskými informacemi. V tomto smyslu já nepotřebuju žádné další důkazy předkládat," uvedl Topolánek.

Topolánek byl v Itálii, kde s rodinou a přáteli trávil dovolenou, tajně vyfotografován ve společnosti podnikatelů a lobbyistů.

Na snímcích je například šéf společnosti ČEZ Martin Roman, lobbyista firmy Vladimír Johanes a podle některých médií i ředitel Spolchemie a Setuzy, napojené na uprchlého kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra, Martin Procházka.

Někteří komentátoři dávají politiky vyfocené na dovolené ve společnosti byznysmenů do souvislosti se schváleným zákonem o emisních povolenkách, který ČEZu přinese desítky miliard korun.

Energetická společnost ČEZ ale takové spojení odmítá.