České dráhy kvůli záplavám v oblasti střední Moravy uzavřely čtyři tratě. Kvůli povodním dráhy zrušily i několik spojů Pendolina a několik dalších v úseku Hranice na Moravě - Polom nahradily autobusy, informovala regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová s tím, že u všech spojů Pendolino byla do odvolání zrušena povinná rezervace. Na trati Hranice na Moravě - Střelná, která byla rovněž uzavřena, se železničářům již podařilo před 08:00 zprovoznit obě koleje.

Podle mluvčí by cestující měli zvážit případné cesty v oblasti střední Moravy, konkrétně Valašska a v Moravskoslezském kraji na Novojičínsku.

Trať Česká Třebová - Přerov Bohumín je kvůli povodním zavřená v úseku Hranice na Moravě - Polom. Omezení se týká i úseku Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí na trati Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm. Vlaky nejezdí v úseku Valašské Meziříčí - Frenštát pod Radhoštěm na trati Ostrava - Valašské Meziříčí. Uzavřena je stále trať Suchdol nad Odrou - Nový Jičín město.

ON-LINE reportáž: Záplavy na Moravě mají zatím devět obětí. Někde jsou horší než v roce 1997 - čtěte ZDE

OBRAZEM z Moravy: Auta na střechách, voda v domech - FOTOGALERIE ZDE 

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally bude trať Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěn zřejmě zprovozněna až 1. až 2. července.

Některé tratě zprovozní až za několik dní 

Trať Suchdol nad Odrou - Hranice na Moravě je podemletá na několika místech a zaměstnanci správy nyní zjišťují rozsah škod a poškozená místa zasypávají štěrkem. "Vzhledem k množství poškozených míst není jisté, zda množství štěrku bude dnes dostačující. Dle informace odtékající voda ještě podemílá trať," sdělil ČTK Halla s tím, že se pokusí alespoň jednu kolej zprovoznit do večerních hodin.

 "Pokud cestující musí vyjet, doporučujeme před cestou obrátit se na telefonní linku 840 112 113 a zjistit aktuální stav," uvedla regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Informace o omezeních jízdy vlaků cestující naleznou také na adresewww.cd.cz/omezeniprovozu.

Dělníci pracují i na zaplavené trati Veřovice - Frenštát pod Radhostěm, kterou by chtěli zprovoznit do 14:00.

Trať Nový Jičín město - Suchdol nad Odrou voda podemlela asi na 400 metrech. Protože prioritní je zprovoznění hlavní tratě, tato bude uvedena do provozu později. Předpoklad jsou asi 3 dny, uvedl Halla. Zcela podemletá je pak trať Hostašovice - Nový Jičín. Kdy bude zprovozněna, není podle mluvčího zatím jasné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist