topolanek_ods__192x128_.jpgMirek Topolánek se dnes s některými svými stoupenci z ODS sešel na pražském Žofíně. Při té příležitosti vyhlásil, že na prosincovém kongresu ODS bude obhajovat post šéfa ODS.

Současně oznámil, že po prohraných volbách změní obsazení některých křesel ve vládě. Konkrétní jména neprozradil. S debatou o změnách počká na návrat vicepremiéra a šéfa lidovců Jiřího Čunka ze zahraniční cesty.

Na briefingu ho obklopoval početný zástup ministrů, poslanců, senátorů a dalších členů ODS. Byli mezi nimi mimo jiné ministři Tomáš Julínek, Petr Nečas, Martin Říman, Jiří Pospíšil a Ivan Langer a šéf poslanců Petr Tluchoř.

 

Přečtěte si také

 

Nejhlasitěji se o křeslo předsedy ODS zatím přihlásil druhý muž ve straně a primátor Prahy Pavel Bém. Ten viní Topolánka z podílu na debaklu ODS v říjnových krajských a senátních volbách a z toho, že ODS po jeho vedením příliš ustupuje koaličním partnerům a nedostatečně prosazuje svůj program.

Podle Bémovy představy by Topolánek měl zůstat premiérem a Bém by převzal stranu a připravil ji na parlamentní volby v roce 2010. Topolánek ale funkce rozdělit nechce a navíc tvrdí, že Bém by nebyl dobrým předsedou ODS.

 

Dále čtěte
 
S oficiálním oznámením kandidatury na předsedu ODS zatím váhají poslankyně Miroslava Němcová a její kolega Oldřich Vojíř, kteří se nechali slyšet, že o kandidatuře uvažují. Do hry se vložil také europoslanec Jan Zahradil, který řekl, že by se se za určitých okolností mohl o post předsedy ucházet.
 
V roli vážného kandidáta vystupuje moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský, který se o funkci zajímal už v roce 2002.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist