Bem_tiskovka__192x128_.jpgKonkrétní program neoznámil s tím, že čeká na poptávku členů místních a oblastních sdružení ODS.

"K tomu není zapotřebí používat silná slova, demonstrovat sílu a chřestit zbrojním arsenálem," řekl novinářům v narážce na nedělní mimořádný briefing na pražském Žofíně, kde šéf občanských demokratů a premiér Mirek Topolánek oznámil, že bude na prosincovém kongresu strany obhajovat funkci předsedy ODS.

Bém, který Topolánkovu akci označil za patetickou a spektakulární, na Žofíně nebyl, přestože podle svých slov o mimořádné tiskové konferenci věděl. "Nebyl jsem pozván, do té sestavy bych se ani nehodil," uvedl s tím, že ho udivuje, proč se celá akce nekonala v hlavní kanceláři ODS na Jánském vršku.

Bém čelí podezření některých občanských demokratů, že chce stranu více orientovat na spolupráci s ČSSD, protože se s jejím předsedou Jiřím Paroubkem znají z působení na pražské radnici. Bém to ale popírá a hájí se tím, že chce zachovat současnou vládní koalici.

Dále čtěte

Na stranu Topolánkových kritiků se nepřímo postavil i prezident a čestný předseda ODS Václav Klaus, když prohrané volby označil za referendum o Topolánkovi a dodal, že ODS nemůže prohru jen tak přejít. Topolánek na oplátku Klausovi vytkl, že příliš zasahuje do dění v ODS.

Klaus se v neděli odpoledne krátce setkal s Bémem na chuchelském závodišti v Praze. Bém bez bližších podrobností řekl, že politické situaci věnovali asi pětiminutový rozhovor.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist