Dlouhá dvanáctiletá úřednická kariéra Michaela Víta ve funkci hlavního hygienika zřejmě brzy skončí. Vaz mu srazí podezření, že manipuloval ministerské zakázky. Vláda ho sice zatím neodvolala, podle všeho to ale co nejdříve udělá.

Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) padne do pár dnů rozhodnutí, zda Vít bude odvolán, nebo odejde sám.

Heger o osudu Víta, kterého policie obvinila z toho, že přihrál zakázku manželovi podřízené, jednal ve středu s premiérem. Jasné stanovisko zazní na příštím zasedání kabinetu.

Vít, který s médii přestal komunikovat, pouze zaslal prohlášení, že vinu odmítá. A od středy si vzal neplacené volno.

Šéfem českých hygieniků se stal v roce 2000. Od té doby přečkal ve funkci devět ministrů zdravotnictví a stal se tak nejdéle sloužícím ministerským náměstkem. Osudným se tak pro něj zřejmě stane jubilejní desátý nadřízený - reformista Leoš Heger.

Vít zdědil zájem o hygienickou službu po svých rodičích. Jeho o padesát let starší otec se právě pro tento obor medicíny rozhodl po životní zkušenosti z koncentračního tábora, kde mu zemřela manželka i dvě dcery.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.