Proti rušení gymnázia Evropská 33 plánují studenti bojovat netradičně. V úterý od půl páté budou zpívat koledy, při kterých bude zároveň probíhat petiční akce.

"Bezprostředně to souvisí s klesajícím počtem žáků vstupujících do sekundárního a terciárního vzdělávání a zejména s reálnou naplněností tříd prvních ročníků jednotlivých oborů," řekla deníku Metro mluvčí magistrátu Tereza Králová.

 Odpoledne mluvčí magistrátu serveru ihned.cz sdělila, že škola se nebude rušit hned, ale postupně. "Gymnázium Evropská se neruší, pouze nebude otevřen 1. ročník pro následující školní rok. Žáci vyšších ročníků však v této škole dokončí celý výchovně vzdělávací cyklus".

Studenti už školu polepili plakáty, na nich jsou vidět hesla jako "Škola ztratí duši" nebo "Nemohli jsme říci ne, tak ho budeme křičet!". Optimalizace, ke které přistoupil magistrát a ministerstvo školství, je podle nich připravena necitlivě a iracionálně.

Škola v současné době zahrnuje na sekundárním stupni gymnázium a střední odbornou školu pedagogickou, včetně programu pedagogického lycea. Zároveň poskytuje i terciární stupeň vzdělávání v rámci Vyšší odborné školy pedagogické a sociální.

Do příštího školního roku by však podle platného rozhodnutí již neměli být na gymnázium přijímáni noví žáci.

Zbývá vám ještě 30 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se