Uniformy se na veřejné základní škole v Česku objevily vůbec poprvé. Nápad místostarosty Prahy 7 Daniela Štepána zaujal ředitele školy i rodiče budoucích prvňáčků, a tak v pondělí dorazili chlapci do školy v modrých tričkách a dívky si oblékly růžová.

„Rodiče byli dobře naladěni a uniformy se jim líbí,“ uvedl ředitel školy Jindřich Koudela. Už v přípravné fázi projektu podle něj většina rodičů souhlasila s tím, že žáci budou při vyučování uniformy nosit.

Výrobu uniforem zajišťuje společnost Patrik Loebe, která zvítězila ve školou vyhlášeném výběrovém řízení. Každý prvňáček obdržel komplet obsahující mikinu a celkem šest polokošil. Jeden komplet vyjde na dva tisíce korun, takže radnici Prahy 7 zatím jejich pořízení stálo 100 tisíc.

Podle ředitele školy byl tento typ oblečení vybrán záměrně, aby uniforma nebyla příliš drahá. „Kdybychom šli cestou kravaty, saka, košile, stála by uniforma kolem šesti tisíc, což už by šlo proti původnímu záměru,“  říká Koudela s tím, že takto vysokou částku by už pravděpodobně rodiče nebyli ochotni zaplatit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.