Na ministerstvo školství se v posledních dnech valí jedna špatná zpráva z Bruselu za druhou, vydalo by to na seriál. Nově experti Evropské komise rozcupovali miliardovou chloubu Josefa Dobeše – vzdělávací projekty OKNO a SPORT.

 

Poté, co minulý týden v centrále EU zatrhli čerpání 1,2 miliardy kvůli špatné kontrole toku peněz v Česku, poslal ministrovi obsáhlý dopis zástupce komise Áurelio Cecílio. Na detailním rozboru dvou velkých, Dobešovými lidmi sepsaných projektů dokumentuje, proč Brusel otálí s posíláním peněz. Až dosud se přitom véčkařský ministr hájil, že problémy způsobily chyby jeho předchůdců. Z aktuálního dopisu, který mají HN k dispozici, ale jasně vyplývá, že velká část kritiky míří přímo na Dobeše.

Komentář Petra Honzejka: Dobešova eurogroteska - čtěte ZDE

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.