Pražská Vysoká škola ekonomická (VŠE) patří podle britského deníku Financial Times mezi sedmdesát nejkvalitnějších ekonomických univerzit v Evropě.

V žebříčku, který redakce Financial Times sestavuje už šestým rokem, VŠE letos obsadila 70. místo z celkových 75, které se do žebříčku vůbec probojovaly. Proti loňsku si polepšila o tři pozice. Umístění školu zviditelní a pomůže jí i přivést více kvalitních studentů ze zahraničí.

„Pro VŠE je to umístění dobrou zprávou. Tedy nejen pro ni, ale hlavně pro její studenty.

Žebříček byznys škol

1. HEC Paris, Francie

2. Insead, Francie

3. London Business School, Velká Británie

4. Iese Business School, Španělsko

5. IMD Business School, Švýcarsko

10. Essec Business School, Francie

20. EM Lyon Business School, Francie

40. Copenhagen Business School, Dánsko

60. Kozminski University Warsaw, Polsko

70. VŠE Praha, Česká republika

Zdroj: Financial Times

Prestižní zaměstnavatele už dnes nezajímá pouze to, kdo má jaký titul, ale z jaké školy ho má,“ říká děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík.

Z postkomunistických států se do žebříčku probojovaly už jen dvě byznysové školy z Polska – na 60. a 67. místo. Vůbec nejkvalitněji se dá ekonomie podle Financial Times studovat ve Francii a ve Velké Británii. Tyto země totiž v součtu obsadily nejvíce příček.

VŠE může za své umístění děkovat hlavně Podnikohospodářské fakultě. Její magisterský program Podniková ekonomika a management deník Financial Times už letos v září vyhodnotil jako 52. nejkvalitnější v Evropě. Toto dílčí hodnocení se pak promítlo i do celkového žebříčku, který Financial Times zveřejnil před pár dny.

„Díky tomu je teď na nás mnohem více vidět. O studium u nás mají zájem stále kvalitnější studenti ze zahraničí,“ pochvaluje si proděkan Podnikohospodářské fakulty VŠE Jiří Hnilica.

Více čtěte v pondělním vydání Hospodářských novin.

Čtěte více v Hospodářských novinách