Některé webové služby české internetové jedničky Seznam.cz čelily problémům. Majitelé mailových účtů se nedostali ke svým zprávám, nešel server Mapy.cz, výpadky provázely také stránky Seznam Zprávy. Podle vyjádření společnosti se porucha projevila po plánované údržbě úložišť. Obnovit služby se podařilo odpoledne kolem 15. hodiny. 

Závada se projevila v úterý v dopoledních hodinách. Na hlavní stránce Seznamu se uživatelé dozvěděli, že je 17. června a svátek má Adolf. Pokud se chtěli dostat do mailové schránky, neuspěli. V průběhu dne se do problému dostávaly i další služby, například tržiště nemovitostí Sreality.  „K poruše došlo po plánované odstávce datových center,“ uvedla pro HN mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Odstávky podle ní společnost provádí pravidelně, aby se ujistila, že její stránky budou fungovat například po hackerském útoku. „Dnes se služby nevrátily do původního stavu, kolegové na tom usilovně pracují,“ dodala mluvčí Seznamu. Před 15. hodinou odpoledne už služby Seznamu fungovaly správně. 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist