Etická komise Fotbalové asociace České republiky znovu po více než roce potrestala bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře dvouletým zákazem činnosti a pokutou 50 tisíc korun za narušení regulérnosti první ligy. Stejný trest vynesla už v listopadu 2022, vloni v únoru ale odvolací komise případ z procesních důvodů vrátila k opětovnému projednání. O dnešním rozhodnutí v případu spjatém s rozsáhlou aférou kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra informovala etická komise v čele s jejím předsedou Janem Eisenreichem na webu fotbalové asociace.

Etická komise opět dospěla k závěru, že Mynář se provinil ve třech případech, pokaždé při zápasech Slovácka v Uherském Hradišti. „Naváděl pana Romana Berbra k ovlivnění utkání Fortuna ligy...“ konstatovala komise a doplnila, že se jednalo o zápasy z března a dubna roku 2018 proti Bohemians 1905, Zbrojovce Brno a Dukle Praha.

Etická komise znovu konstatovala, že Mynář porušil paragraf disciplinárního řádu postihující narušení regulérnosti soutěže či utkání. „Za spáchání disciplinárního přečinu ukládá Etická komise FAČR disciplinární trest zákazu účasti na všech aktivitách spojených s činností FAČR na dobu dvou let a peněžitou pokutu ve výši 50 000 Kč,“ uvedla komise. Proti rozhodnutí se může Mynář do pěti dnů opět odvolat k odvolací komisi.

Komise vyšetřovala Mynáře, který je členem FAČR za klub TJ Osvětimany ze Zlínského kraje, od března 2022. Podle serveru Seznam Zprávy tehdejší kancléř prezidenta Miloše Zemana žádal Berbra o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími – ve smyslu, aby klubu neublížili. Berbr spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

Pavlova kancléřka: Na Hrad půjdu se svěcenou vodou. Celebrita jako Mynář ze mě nebude

Podle médií Mynář psal Berbrovi SMS zprávy ohledně pomoci Slovácku. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu objevili tuto komunikaci při analýze dat z Berbrových mobilních telefonů.

Podle policejního orgánu Mynář skrytě žádal Berbra o „dozor“ nad nominací rozhodčích. V sezonách 2017/18 a 2018/19, ze kterých zaznamenaná komunikace pochází, bojoval tým z jihu Moravy o záchranu v první lize.

Pavlova kancléřka: Na Hrad půjdu se svěcenou vodou. Celebrita jako Mynář ze mě nebude

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist