Střelec David K. z filozofické fakulty se podle zjištění HN měl v minulosti léčit s psychickými problémy. Zároveň vlastnil 12 legálně držených zbraní včetně několika pistolí, ale i brokovnice, samonabíjecí pušky a čtyř tlumičů. Ty policie v tomto případě počítá mezi zbraně. Vyplývá to z policejních dokumentů, které má redakce k dispozici.

„Motiv činu je předmětem šetření. Podezřelý D. K. byl studentem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a v minulosti se měl léčit s psychickými problémy,“ konstatuje k osobě střelce oficiální policejní zpráva.

Podle ní si do budovy školy přinesl kufr se střelivem. V domě ve středočeské obci Hostouň, kde předtím zastřelil svého otce, D. K. podle poznatků policie nastražil výbušný systém z probanbutanových lahví, ředidla a krabice nábojů. Podle přivolaného pyrotechnika byl funkční. Naopak v budově fakulty se žádné výbušniny podle dostupných informací nenašly.

Mezi zbraněmi, které D. K. legálně držel, byly např. dvě pistole Glock, jedna pistole Beretta, samonabíjecí puška a jedna brokovnice. Z policejních informací mimo jiné vyplývá, že D. K. z budovy filozofické fakulty zasáhl policejní auto.