V budově středočeského krajského úřadu někdo 30. října ráno před zasedáním krajského zastupitelstva vylepil plakáty spojující hejtmanku Petru Peckovou (STAN) s kriminální kauzou Dozimetr, která se týká zakázek v pražském dopravním podniku (DPP) a v níž policie navrhla obžalovat 11 lidí. Věcí se zabývá policie, napsal v pondělí server Neovlivní.cz s odkazem na mluvčího krajského úřadu Davida Šímu. 

Mladíka, který podle záznamů z kamer plakáty rozvěšoval, do budovy dostal marketingový specialista hnutí ANO Daniel Köppl. S mladíkem se pak po budově pohyboval. Köppl serveru řekl, že s vylepováním plakátů nemá nic společného a mladíka nezná. Někteří uživatelé sociální sítě X mladíka ztotožnili jako člena Mladé ANO Tomáše Grose. 

Pecková nyní očekává, že ANO zaplatí náklady na odstranění dehonestujících plakátů na krajském úřadu a postaví se ke kauze čelem. Výši nákladů vyčíslí úklidová firma. „Přijde mi to zvrácené, je to absolutně neetické,“ uvedla hejtmanka.

„V dané věci bylo ze strany hejtmanky Peckové podáno trestní oznámení, stejně tak byla i krajským úřadem celá záležitost předána policii k prošetření,“ sdělil serveru mluvčí Šíma. Krajský úřad podle něj na základě kamerových záznamů a vyjádření lidí z budovy úřadu má podezření na to, kdo plakáty mohl vyvěsit.

Na program středočeského zastupitelstva 30. října chtělo ANO zařadit projednání údajných kontaktů hejtmanky Peckové s lidmi zapojenými v kauze Dozimetr. Pecková jakoukoli roli v případu Dozimetr odmítá. Argumentuje i tím, že policie ji dodnes nepředvolala ani jako svědka.

Podle ředitele středočeského krajského úřadu Jana Loušky oklamali recepční tím, že někomu něco nesou a počkají na něj u vrátnice. Louška řekl, že pochybila recepce – měla trvat na předložení dokladů, jak je obvyklé u všech návštěv na úřadu.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist