Pražští radní v pondělí schválili zakázku za 50 milionů korun pro firmu Total Service, za kterou stojí Václav Novák obviněný ve druhé větvi kauzy Dozimetr. Informoval o tom v úterý server Seznam Zprávy. Podle vyšetřovatelů Novák prostřednictvím společnosti Total Service uplácel bývalého náměstka Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Tomáše Knížka, napsal server.

Z příloh usnesení vyplývá, že si úředníci v evidenci skutečných majitelů ověřovali, komu firma Total Service patří. Přesto pro zakázku na zajištění rozvoje spisové služby e-Spis zvedlo ruku sedm radních včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS) a předkladatele návrhu Daniela Mazura (Piráti).

V dubnu bylo v takzvané druhé větvi kauzy Dozimetr sděleno obvinění pěti lidem. Vyšetřovatelé je podezírají z korupce při zadávání veřejných zakázek Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jeden z obviněných Pavel Dovhomilja policistům popsal, že zakázka VZP za 14 milionů korun na 30 videokonferenčních zařízení byla zmanipulována tak, aby ji získala předem určená firma Total Service. Václav Novák už dříve obvinění odmítl.

V kauze Dozimetr bylo ještě před novou sérií obvinění stíháno více než deset lidí v čele s podnikatelem Michalem Redlem. Případ už dříve vedl k rezignaci několik vysoce postavených politiků.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.