Bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová bude kandidovat v evropských volbách v barvách Starostů a nezávislých. Blížící se dohodu naznačil předseda STAN Vít Rakušan i sama Nerudová: „Ano dnes se zúčastním jednání vedení STAN s tímto tématem. Kandidovat budu,“ řekla Nerudová HN.

„Je to na dobré cestě,“ potvrdil Rakušan v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

O kandidatuře Nerudové, která dokázala oslovit v prezidentských volbách čtrnáct procent voličů a stala se jednou z nejznámějších žen v české společnosti a politice, se spekulovalo celé léto. Zájem o její angažmá měla kromě STAN i TOP 09, která si od Nerudové slibovala příliv mladých voličů. Podle interních průzkumů obou formací může osoba Nerudové na kandidátce znamenat dodatečný volební zisk blížící se výši vyšších jednotek procent, zejména právě z řad mladých voličů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.