Čeští vojáci na základně v Náměšti nad Oslavou ve středu vyložili z transportního letounu C-17 Globemaster americké armády první dva vrtulníky Viper, které byly vyrobené na základě objednávky z roku 2019. Čeští a američtí specialisté je postupně zprovozní. K vidění budou na Dnech NATO v Ostravě v polovině září.
Česká armáda se postupně začne loučit s bojovými vrtulníky ruské výroby Mi-24V/35. Část z nich už věnovala bojující Ukrajině.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









