Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze podala trestní oznámení na bývalou reportérku Janu Peterkovou pro podezření ze šíření poplašné zprávy. Peterková, kterou v červnu převezli záchranáři do vinohradské nemocnice po kolapsu před soudní síní, na sociálních sítích tvrdila, že se ji tam pokusili otrávit. Na Twitteru to ve středu uvedl pořad Newsroom ČT24. Nemocnice o podání trestního oznámení na ženu s iniciálami J. P. informovala na svém webu.

Peterkové soud nedávno pravomocně uložil podmínku za šíření poplašných zpráv v době koronavirové pandemie. Rozhodnutí v budově pražského městského soudu ve Spálené ulici předcházel incident, při němž se dav příznivců Peterkové pokusil protlačit do zaplněné jednací síně, skandoval „gestapo“ a vylomil dveře. Soudci z místa odešli a zasedání později pokračovalo na jiném místě bez přítomnosti veřejnosti.

O několik dní později dorazily desítky lidí do Justičního areálu Na Míčánkách ve Vršovicích vyjádřit podporu Patriku Tušlovi obžalovanému z nebezpečného pronásledování a dalším dvěma obžalovaným. Před jednací síní skandovali, zpívali, vykřikovali různá hesla, kritizovali stát či média nebo si lehali na zem. Byla mezi nimi i Peterková, která později na chodbě zkolabovala a do nemocnice ji už při vědomí odvezla přivolaná záchranná služba.

„Paní J. P., která byla převezena dne 7. 6. 2023 zdravotnickou záchrannou službou z Justičního areálu Na Míčankách v Praze 10 do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady k poskytnutí zdravotní péče, se následně veřejně, a to i prostřednictvím sociálních sítí, vyjadřovala v tom smyslu, že údajně ji měla poskytovaná zdravotní péče ohrožovat na životě, případně zdraví,“ vysvětlila vinohradská nemocnice podání trestního oznámení na Peterkovou.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.