Voliči se rozhodli jinak a já to akceptuji, okomentoval Marek Hilšer svůj ani ne tříprocentní zisk. „S tímto výsledkem nemohu být spokojený,“ dodal s tím, že 13 procent Danuše Nerudové ukazuje, že volební průzkumy se v některých případech příliš netrefily. Ve druhém kole chce podpořit Petra Pavla, kterého má za lepší volbu pro Česko, než je druhý Andrej Babiš.

Hilšer podle svých slov před pěti lety, kdy se prezidentské volby účastnil poprvé, možná trochu vybočoval a to mu pomohlo. Teď podle něj zapracoval u voličů strach a pragmatické uvažování. „Psaly mi stovky lidí, že by mě rádi volili, ale bojí se, aby jejich hlas nepropadl a nevyhrál Andrej Babiš,“ řekl ve svém volebním štábu.

Hilšer momentálně neví, jestli v budoucnu bude obhajovat svůj senátorský mandát. Výzvy k odstoupení, které zaznívaly ve veřejném prostoru v souvislosti s prezidentskou kampaní, považuje za zásah do svobody voleb. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.