Jak se v následujících letech promění pracovní trh, odkud si brát příklady při zavádění inovací ve vzdělávání nebo jak zlepšit efektivitu státní správy. Také těmto otázkám se bude věnovat výroční konference Kam kráčíš Česko/Evropo 2022, pořádaná Aspen Institute CE. Letos se uskuteční ve středu 30. listopadu a Hospodářské noviny ji jako mediální partner budou přenášet online na webu HN.cz.

Hlavním tématem letošního ročníku bude Hodnotový leadership: Role hodnot v bouřlivé době. Studii k tématu vypracovali Pavol Kosnáč a Hugo Gloss z DEKK Institutu. „Hodnotový leadership je styl vedení a zároveň filozofie, která staví na společných hodnotách lídra a lidí, které vede. Když sdílejí společný soubor hodnot, zažívají větší soulad a profitují z vyšší produktivity,“ píše se v úvodu studie, která ale připomíná, že daný přístup pochází z byznysového prostředí a funguje hlavně v prostředí malých týmů.

Jestli je možné takový přístup přenést až na úroveň státu a jak dobře může nebo nemůže fungovat, nejen o tom bude Pavol Kosnáč diskutovat v panelu s bývalým slovenským prezidentem Andrejem Kiskou a bývalým finským premiérem Alexanderem Stubbem. 

Ani letos pak nebude chybět tradiční téma konference – obrana. Tentokrát se zaměřením na dobu mezinárodních konfliktů na strategické úrovni. „Armády členských států NATO by měly ve své válečné podobě vytvářet takový poměr sil, aby se potenciálnímu agresorovi vůbec nevyplatilo zahájit útok,“ píše autor související studie – bezpečnostní analytik Daniel Koštoval.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist