Ještě před týdnem to byla jedna z nejfrekventovanějších turistických stezek, dnes vede prostředkem „měsíční“ krajiny. K ní se dá přirovnat nekonečné spáleniště, kterým vede asfaltová cesta z Hřenska do Mezní Louky. V dnešních dnech však na stezce nepotkáte turisty, ale hasičské tatry a oddychující hasiče, kteří jen před chvílí uhasili stromy před sebou.

Podél stezky se táhne asi třicet centimetrů silná trubka, která při dotyku nenápadně vibruje. „Trubicí táhneme vodu z Labe až nahoru na louku, kde vrtulníky naplňují bambi vaky v bazénech. Ty tak můžeme naplňovat vodou až do nekonečna,“ popisuje mluvčí ústeckých hasičů Milan Rudolf. Trubka má délku pět a půl kilometru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.