Dopravní policie začne od dnešního dne využívat vozidlo Ferrari F142-458 Italia, sloužit má především při boji s mezinárodními ilegálními závody. V tiskové zprávě to uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Vozidlo policie zajistila jako majetek pocházející z trestné činnosti, náklady spojené s úpravami vozidla pro potřeby policie vyšly na 300 000 korun. Ferrari bylo deset let uskladněno, jeho zprovoznění stálo 130 000 korun.

„Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které vozidlo bude plnit, je skutečně široká,“ uvedl šéf dopravní policie Jiří Zlý.

V roce 2019 policie registrovala asi 30 nelegálních závodů, které měly trasu i přes území České republiky. „V těchto případech se jedná o obdobná vozidla s extrémním výkonem, kterým nemohou plně konkurovat běžná hlídková vozidla,“ doplnil Vinčálek.

Vozidlo je podle Vinčálka jedním z mnoha, která jsou každý rok zajištěna jako majetek pocházející z trestné činnosti. Ferrari ale podle něj není nejhodnotnějším vozidlem, které bylo zajištěno. „Jen v předešlém roce jsme zabavili necelých 900 vozidel, z nichž drtivá většina je následně prodána a z výnosů je pak saturována pachatelem způsobená škoda. Některá vozidla si ponecháváme pro plnění služebních úkolů,“ uvedl mluvčí.

Dodal, že zabavených vozidel má policie ve službě stovky, nejde ale o podobně luxusní vozy.