Novým prezidentem českého hokejového svazu byl zvolen Alois Hadamczik. Bývalý trenér reprezentace uspěl již v prvním kole dnešní volby, v níž získal 31 hlasů. Druhý Jiří Šlégr obdržel od delegátů 16 hlasů, třetí skončil s pěti hlasy Dominik Hašek. Devětašedesátiletý Hadamczik nahradí v čele hokejového svazu Tomáše Krále, který v polovině funkčního období rezignoval.

„Chci vám poděkovat za důvěru. Je to pro mě obrovská pocta. Z nějaké vesnice, z Kravař, dostat se k nároďáku a ještě na předsedu svazu. Je to pocta i velký závazek. Budu dělat vše pro to, abych vaši důvěru nezklamal, abych chránil český hokej a rozhodoval se správně,“ řekl Hadamczik bezprostředně po volbě.

Volba se nakonec uskutečnila pomocí hlasovacích lístků, protože elektronické hlasování nefungovalo. Po několika zkušebních volbách Petr Bříza, který volbu řídil, sice spustil elektronické hlasování, celkový součet hlasů ale neodpovídal počtu delegátů v sále. Konference se tak vrátila ke klasickým volebním lístkům.

Hadamczik byl v letech 2006–2008 poprvé trenérem české hokejové reprezentace, funkci si zopakoval ještě jednou mezi lety 2010–2014. S národním týmem získal stříbro v roce 2006 a dva bronzy z mistrovství světa z let 2011 a 2012. Z olympiády v Turíně v roce 2006 má pak bronz. Na post trenéra rezignoval na konci února 2014 po sílící vlně kritiky z řad veřejnosti.

Kromě národního týmu vedl i extraligové celky Olomouce, Vítkovic, Třince, Sparty a Komety Brno. Stál v čele reprezentačních výběrů do osmnácti a dvaceti let.