Škoda po rozsáhlém požáru hal poblíž nádraží v Mladé Boleslavi přesáhne podle předběžných odhadů jednu miliardu korun, uvedla police na Twitteru. Nikdo při požáru nebyl zraněn, hasiči jej likvidovali zhruba 17 hodin. Příčiny požáru zatím známé nejsou.

K výši škody mluvčí hasičů Jan Sýkora zatím neměl informace, na 900 milionů je podle něj odhadl majitele firmy. „Ten odhad odpovídá tomu, co řekl majitel firmy, nicméně výše škody se bude ještě upřesňovat,“ řekl Sýkora. Majitel hal v nich uskladňoval součástky automobilů. Doposud nejvyšší škodu ve výši čtyř miliard korun způsobil v roce 2015 požár areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova.

požárem bojovalo od sobotního večera přes sto hasičů a kolem 40 vozů, vyjížděli k němu v sobotu kolem 20:30. Jeli k hlášenému požáru odpadu, ale na místě zjistili, že hoří palety vyskládané do výšky několika metrů. Dřevěné palety, zřejmě patří společnosti Akuma, která zde sídlí. Z nich se požár přenesl na výrobní a skladovací haly v sousedství, které využívá firma Grupo Antolin Turnov. Kamila Andrlová z firmy ČTK potvrdila, že podnik je v prostorách, kde hořelo, v nájmu. Podle informací policejní mluvčí Michaely Richterové zde zřejmě firma uskladňovala plastové součásti aut a linky na jejich výrobu.

Nejdříve se hasiči potýkali s nedostatkem vody, museli zřídit několik čerpacích stanic. Hašení pak komplikoval i silný vítr, ale také propadlá střecha jedné z hal. Nejvyšší stupeň požárního poplachu byl odvolán v sobotu kolem 3:00, kdy hasiči dostali požár pod kontrolu. O hodinu později byl snížen na druhý stupeň a část hasičů se vrátila na základny.  Půl hodinu po poledni snížili hasiči stupeň poplachu na základní. S rozebráním prohořelých konstrukcí pomáhalo rypadlo záchranného útvaru, do prohledávání místa se zapojil i policejní pes vycvičený na vyhledávání urychlovačů hoření.

Během hašení na místě chemická jednotka hasičů z Kamenice monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

Kriminalisté vyšetřují příčiny požáru. „Na místo jsme chtěli vyslat dron, ale vzhledem k silnému větru to není možné,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Na pomoc s vyšetřováním podle ní budou zřejmě nasazeni policejní psi.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist