Další mrazivá noc čeká sever a severovýchod Česka. Teploty tam mohou v noci na pondělí klesnout pod minus 12 stupňů Celsia. Meteorologové varovali, že hrozí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla. V Jizerských horách dnes naměřili skoro minus 27 stupňů.

Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu se týká celého Moravskoslezského kraje, Jesenicka a Šumperska v Olomouckém kraji a regionů Broumov, Náchod, Trutnov, Vrchlabí v Královéhradeckém kraji. Platí od dnešních 20:00 do pondělních 09:00.

Lidé by se během mrazivého počasí měli chránit teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. „Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb,“ dodali meteorologové.

Už v noci na dnešek panovaly v části republiky silné mrazy. Na severu Čech na většině míst naměřili pod minus deset stupňů Celsia. Na Jizerce v Jizerských horách teplota klesla až k téměř 27 stupňům.

Počasí na konci letošního roku je a zůstane velmi proměnlivé. Štědrý den byl zatím nejteplejším dnem letošního prosince, teploty dosahovaly někde až deseti stupňů Celsia. Na další vánoční svátky se ale citelně ochladilo, sněžilo i v níže položených místech a v noci mrzlo. Na konci roku čekají meteorologové další výrazné oteplení – podle týdenní prognózy může ve čtvrtek, předposlední den roku, teploměr ukázat až 14 stupňů, na Silvestra budou denní maxima kolem 12 stupňů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist